Sedmý ročník Seniorů bez hranic je za námi

Projekt „Senioři bez hranic“ ukončil svůj sedmý ročník. V červenci a srpnu 2018 navštívilo 185 seniorů celkem 23 aktivit, které pro ně připravili zdarma olomoucké neziskové organizace a partneři. V dlouhotrvajících tropických teplotách letošního léta byla průměrná návštěvnost úctyhodných 65 %.

I letos jsme pozvali seniory na netradiční akce, které jinde nezažijí, k moderním pohybovým aktivitám v kruhu svých vrstevníků i na vzdělávání v zajímavých tématech zábavnou, letní formou. Senioři si mohli zahrát bowling a navíc poznali zázemí bowlingových drah,  prohlédli si jinak nepřístupná místa technicky zajímavé budovy BEA. V letošní nabídce senioři našli také zajímavé povídání o komunikaci s lidmi, kteří mají problémy se sluchem, nebo zážitkové semináře „Stáří je stav mysli“, prohlédli si nové AGE centrum a zařízení pro seniory Sociálních služeb Olomouc. Součástí projektu byly i úspěšné moderní pohybové a taneční aktivity, letos jsme nabídli například jízdu na koloběžce, oblíbený nordic walking, kruhové tance „Z celého světa“ a „Tančírnu pro starší a pokročilé“ s živou hudbou.

Projekt pravidelně financují jednotlivé organizace ze svých rozpočtů, v roce 2018 jej částečně spolufinancoval Olomoucký kraj.

Chci poděkovat všem organizátorům akcí, kteří věnovali svůj čas a energii pro zábavu, radost i poučení seniorů.

Milada Šnajdrová